Hataylı depremzede Sözer ailesine yeni evleri teslim edildi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından başlatılan ve bir yılda yapımı tamamlanan 76 bin teslim edilirken, 300 bin konutun yapımı ise devam ediyor.

Ayrıca, 4 bin 333 köyde de çelik karkastan inşa edilen köy evlerinin yapımı da sürüyor.

Depreme Hatay’daki köy evlerinde yakalanan Sözer ailesi de çelik karkastan yapılan evlerine kavuşan ailelerden biri oldu.

“Her şeyimizi düşünmüşler”

Depremin ardından bölgede çok yoğun çalışmalar başladığını ifade eden Sümeyya Sözer, “Devletimizin arkamızda olduğunu anladık.” dedi.

Anahtarları teslim edilen yeni yapılan evlerini çok beğendiklerini belirten Sözer, “Her şeyimizi düşünmüşler. Sen kendi evini kurduğun zaman bile herhangi bir şeyi unutabilirsin, ancak, burada unutmamışlar. Evi gördüğümde dondum kaldım. ‘Bundan daha iyisi yok.’ dedim. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımızdan Allah bin kere razı olsun. Cumhurbaşkanımıza da rabbim uzun ömürler versin.” ifadelerini kullandı.

“Afetzede vatandaşlarımızın yanındayız”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “ bölgesinde her bir afetzede kardeşimizin yüzü gülene kadar durmak, yorulmak yok” dedi.

“Sümeyya ablamızın duası da mutluluğu da her şeye bedel”

Hatay’da Sümeyya Sözer’in yeni yuvasına kavuştuğunu kaydeden Bakan Özhaseki, “Sümeyya ablamızın duası da mutluluğu da her şeye bedel. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde; bütün gücümüzle afetzede vatandaşlarımızın yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x